Malcolm Young

4. dubna 2009 v 14:43 | Harrisonka |  Rockové Legendy

Další nedílnou součástí AC/DC je bezpochyby Angusův bratr, baskytarista Malcolm Young. Tento chlapík přišel na svět 6. ledna 1953 v Glasgov. V roce 1963 se ovšem se svou rodinou stěhoval do Austrálie.

Malcolm byl již od začátku ovlivněn Rock and Rollem a také Blues a se hrou na kytaru začal již ve škole. Nejprve začínal klasicky na akustickou, poté velmi brzy přešel k elektrické. Jeho bratr George hrál v té době v poměrně známé skupině Easybeats, se kterou jezdil i pravidelně na turné. Vždy když se George z koncertů vracel, předával zkušenosti a poznatky, které se vztahovaly ke hře na kytaru, Malcolmovi.

Malcolm opustil školu, kterou dvakrát moc nemiloval, jak nejdříve mohl a začal raději chodit do práce. Mezitím ho neopouští láska k hraní a zakládá spoustu kapel, z nichž ani jedna není úspěšná. V roce 1971 hraje s kapelou Velvet Underground a i přes slibné začátky kapela upadá v zapomění. Zlomový pro Malcolma, ale také pro jeho bratra Anguse, který je zapálený do hry na sólovou kytaru, je rok 1973, kdy se rozhodnou založit kapelu s názvem AC/DC. Již 31. prosince téhož roku vystupují hoši v Chequers Clubu v Sydney. Tak začíná slavná éra AC/DC.

Malcolm hraje na kytaru Gretsch, která měla původně červenou barvu. Téměr většinu písní pro AC/DC píše Malcolm se svým bratrem Angusem a stávají se tak bezpochyby duší slavné kapely. V roce 1988, když vyrážela kapela na turné, oznámil náhle Malcolm veřejnosti, že se nemůže zúčastnit a to kvůli zdravotním problémům jeho syna. Důvod je však zcela jiný, Malcolm se dobrovolně rozhodl léčit svoji závislost na alkoholu a to se mu také podařilo. Svůj boj vyhrál a poté se opět připojil ke skupině.

V roce 2003 převzal cenu Teda Alberta, za vynikající služby pro Australskou hudební scénu. Při této příležitosti vzdal hold Bonu Scottovi. Malcolm po dobu své kariéry, ovlivnil spoustu dalších baskytaristů svým dynamickým stylem hraní. Dodnes je považován za jednoho z nejlepších hard-rockových baskytaristů všech dob. Ve skupině AC/DC působí, kromě již zmíněné pauzi, kdy se léčil ze závislosti, po celou dobu její existence a jejím členem i dnes.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sdas sdas | E-mail | 6. dubna 2010 v 13:47 | Reagovat

ty debile on je doprovodna kytara ne basa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
HIT NA TENTO TÝDEN: THE WHO - MY GENERATION