Creedence Clearwater Revival

4. dubna 2009 v 14:37 | Harrisonka |  Rockové Kapely
Slavná kalifornská rocková skupina vznikla už v r. 1959, v éře rock´n´rollu.

Od r. 1963 vystupují pod názvem Tommy Fogerty And The Blue Velvets. O rok později vydávají 1. singl, ale pod jménem The Golliwogs. Po návratu J. Fogertyho a D. Clifforda, kteří ukončili vojenskou službu v r. 1967 změnila kapela název na Creedence Clearwater Revival.

Již v roce 1968 se hochům podaří vyprodukovat první velký hit s názvem Suzie Q a v dalším roce následují Proud Mary a Bad Moon Rising, které se umísťují na prvním místě anglické hitparády. Vystupují také na velkých festivalech, z nichž za smínku jistě stojí slavný Woodstock. Album Green River má velký komerční úspěch. Ovšem poté co se Creedence drží na vrcholu a plodí téměř jeden hit za druhým, Tom Fogerty opouští kapelu a snaží se prorazit sólově, což předznamenává pád a rozpad kapely. Zbylé trio se po neúspěšném albu Mardi Gras, které vyšlo v roce 1972, rozchází.


K ojedinělému spojení CCR dochází v r. 1983. John Fogerty se úspěšně pokusil o comeback s albem Centerfield (1985). V září 1990 umírá Tom Fogerty. Album Complete Hits Album natočila sestava pod vedením Cooka a Cosma, bez Johna Fogertyho.

DISKOGRAFIE:

1986
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
HIT NA TENTO TÝDEN: THE WHO - MY GENERATION