Keith Richards

2. března 2009 v 10:46 | Harrisonka |  Rockové Legendy
Kontroverzí postava světového rocku, sólový kytarista Stonů se narodil 18. prosince 1943 v Dartfordu. Jeho život ovládal vždy nejen rock, ale také divoký způsob života - drogy, alkohol a různé excesy. Keith nikdy neměl problém zapálit si cigaretu třeba přímo na jevišti a přitom v klidu hrát.

Pro Rolling Stones je však tento chlapík stejně důležitý jako zpěvák Mick Jagger. Nejen, že na nahrávkách Stones můžeme slyšet jeho kytaru, přispívá také jako textař. Z počátku své kariery používal jméno Keith Richard a to díky manažerovi Rolling Stones Andrewovi Loog Oldhamovi, který záměrně odstranil ono koncové -s z jeho příjmení. A důvod? Jméno bez -s tak více připomínalo Cliffa Richarda. Richards však později začal -s opět použivat. Keith je někdy nazýván jako "The Human Riff" nebo "Keef Richard".

Kromě hraní v Rolling Stones se pohybuje Keith i v jiných vodách. Produkuje alba jiných kapel a výrazně spolupracuje nebo dříve spolupracoval s kapelami a umělci jako např. Max Romeo, Hubert Sumlin, Les Paul, Tom Waits, Bono a The Edge, Nona Hendryx, Jimi Hendrix nebo Aretha Franklin.

Před nedávnsem vrhl i do filmu, zahrál si v posledním díle Piráti z Karibiku s Johny Deppem.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
HIT NA TENTO TÝDEN: THE WHO - MY GENERATION