Únor 2008

Nazareth - Dream On

29. února 2008 v 15:07 | Harrisonka |  Texty a Překlady
DREAM ON
Dream on
Though it's hard to tell
Though you're foolin' yourself
Dream on

You can hide away
There is nothing to say, so dream on
Dream on
Though it's hard to tell
Though you're foolin' yourself,
dream on

You can laugh at me because I'm crying
You can tell your friends how much
I begged you to stay
You can live your fantasy without me
But you'll never know
how much I needed you

Dream on
It's so easy for you
Though I'm broken in two, dream on
Dream on
You can never see
What you're doing to me, so dream on

You can cross your heart and still be lyin'
You can count the reasons
why you've thrown it away
You can dream your life away without me
But you'll never know
how much I needed you

You can laugh at me because I'm crying
You can tell your friends how much
I begged you to stay
You can live your fantasy without me
But you'll never know
how much I needed you

Dream on
It's so easy for you
Though I'm broken in two, dream on
Dream on
You can never see
What you're doin' to me, so dream on
Dream on
Though it's hard to tell
Though you're foolin' yourself,
dream on
Dream on
SNI DÁL
Sni dál
Ačkoliv to je těžké říct
Ačkoliv sama sebe obelháváš
Sni dál

Můžeš se ukrýt
Není o čem mluvit, tak sni dál
Sni dál
Ačkoliv to je těžké říct
Ačkoliv sama sebe obelháváš
Sni dál

Můžeš se mi smát, protože pláču
Můžeš říct svým přítelkyním, kolikrát
Jsem Tě prosil, abys zůstala
Můžeš prožívat svou fantazii beze mne
Ale nikdy nebudeš vědět,
jak moc jsem Tě potřeboval

Sni dál
Je to pro Tebe tak snadné
Ačkoliv jsem rozpolcen ve dví, sni dál
Sni dál
Ty nikdy nemůžeš vidět
Co mi děláš, tak sni dál

Můžeš vzdorovat svém srdci a stále lhát
Můžeš počítat důvody
proč jsi ho odhodila
Můžeš svůj život beze mne prosnít
Ale nikdy nebudeš vědět,
jak moc jsem Tě potřeboval

Můžeš se mi smát, protože pláču
Můžeš říct svým přítelkyním, kolikrát
Jsem Tě prosil, abys zůstala
Můžeš prožívat svou fantazii beze mne
Ale nikdy nebudeš vědět,
jak moc jsem Tě potřeboval

Sni dál
Je to pro Tebe tak snadné
Ačkoliv jsem rozpolcen ve dví, sni dál
Sni dál
Ty nikdy nemůžeš vidět
Co mi děláš, tak sni dál
Sni dál
Ačkoliv to je těžké říct
Ačkoliv sama sebe obelháváš
Sni dál
Sni dál

Peter Criss

29. února 2008 v 14:58 | Harrisonka |  Klipy
Tady je pár písní tohoto skvělého bubeníka z KISS. Jeho nakřáplý hlas je prostě úžasný, strašně se mi líbí jeho hlas. Jeho písně sólové i s KISS stojí za to.
I CAN´T STOP THE RAIN (tuhle písničku miluju, jedna z Petrových nejlepších)
ROCK ME, BABY
BLUE MOON OVER BROOKLYN
BETH

Status Quo

28. února 2008 v 17:06 | Harrisonka |  Rockové Kapely
V březnu 1962 založil kytarista a zpěvák Francis Rossi (nar. 29. 5. 1949, Londýn), baskytarista Alan Lancaster (nar. 7. 2. 1949, Londýn) a klávesista Alan Key žákovskou skupinu Scorpions. Keye vystřídal Jess Jaworski a k bicím usedl Barry Smith. V závěru roku se přejmenovali na Spectres. Poprvé veřejně vystupovali ve sportovním klubu v Dulwich v jižní části Londýna. Roku 1963 byl na uvolněné místo přijat bubeník John Coghlan (nar. 19. 9. 1946, Londýn) a o rok později nahradil svého předchůdce klávesista Roy Lynes. 18. července 1966 skupina podepsala smlouvu s gramofonovou firmou Piccadilly Records, prvním vydaným singlem Spectres se stala píseň "I (Who Have Nothing)". Na počátku roku 1967 si skupina změnila jméno na Traffic Jam. V květnu se ke čtveřici přidal druhý, světlovlasý kytarista Rick Parfitt (nar. 12. 10. 1948, Woking, Surrey). O měsíc později, v srpnu pětice definitivně přijala název Status Quo a nahrála Rossiho psychedelickou skladbu "Pictures of Matchstick Men" (# 12 USA; # 7 GB; 1968). V šedesátémosmém se pětka vydala na velké britské turné, kterým podpořila debutové album "Picturesque Matchstickable Messages from the Status Quo". V září 1970 hráč na klávesy Roy Lynes z ničeho nic opustil své spoluhráče během cesty na jeden ze skotských koncertů. Zbylá čtyřka hrála v té době při svých vystoupeních v tom v čem se cítila nepohodlněji, v jeansech a proto se rozhodla zvolit si tento druh oblečení i do budoucna jako součást své image. Muzika kapely se začala pomalu přitvrzovat. Roku 1971 Status Quo vydali své třetí, poměrně hardrockové album "Dog of Two Head". Během neustálého koncertování se kapela stávala stále oblíbenější, což v roce 1972 potvrdila i na festivalu v Readingu. Krátce na to podepsala smlouvu se značkou Vertigo, pobočkou Phonogramu. Po čtyřletém tápání a hledání svého vlastního výrazu se skupina Status Quo začala roku 1973 na domácí půdě prosazovat skladbou "Caroline" z alba "Hello!".
Roku 1974 si již zemité boogie našlo davy příznivců, singl "Down Down" vyskočil až na špici ostrovní hitparády a stejný úspěch zaznamenaly LP desky "On the Level" a "Blue for You". V roce 1976 se ke čtveřici Status Quo přidal již tři roky vypomáhající klávesista Andy Bown. V Glasgově natočený živák "Live!" skupina v roce 1977 doplnila studiovou deskou "Rockin' All Over the World", jenž podpořila světovým turné zahrnujícím dálný východ, Austrálii, Nový Zéland a Evropu. V "domácí hitparádě" se prosadilo příznačně nazvané kolovrátkové boogie "Rockin' All Over the World" (# 3 GB; 1977), které bylo inspirováno songem od Johna Fogertyho. Místo znechuceného Johna Coghlana, který si založil svůj vlastní soubor Diesel, pomáhal s dokončením výroční studiovky "1+9+8+2" nový člen kapely, bicák Pete Kircher. Tato LP deska vydaná ke dvacátému výročí společného hraní se dostala na 1. šprušli britské hitparády. Po domácích koncertech Status Quo v roce 1984 absolvovali koncerty na různých částech světa. Francis a Rick se v rámci Band Aid podíleli na singlu "Do They Know it's Christmas". Ve skupině to již delší dobu neklapalo. Po "rozlúčkových" koncertech chtěla kapela ukončit svoji koncertní činnost, což se promítlo i do názvu vydané videokazety "End of the Road". Lancaster se přel s oběmi většinovými autory písní, kterými byli Rossi a Parfitt o právo užívat název kapely. Pod vlivem událostí se Status Quo dali v roce 1985 opět dohromady a na charitativní gigantické akci "Live Aid" zahajovali celý koncertní maratón zpopularizovanou skladbou "Rockin' All Over the World". Poté z kapely nadobro odešel rozhádaný Lancaster, který prohrál spor s oběma kytaristy.
V roce 1986 Status Quo pozměnili svoji sestavu. K Rossovi, Parfittovi a Bownovi se při nahrávání studiového alba "In the Army Now" přidal basista John "Rhino" Edwards a bubeník Jeff Rich. Pětice se nakonec opět rozhodla koncertovat. Rozsáhlé evropské turné obsahovalo i tři vystoupení v různých zemích během 24 hodin (Německo, Anglie a Švýcarsko). Titulní skladba "In the Army Now" se dostala až na 2. příčku ostrovní hitparády. V osmdesátémsedmém pětice Status Quo podnikla světovou šňůru a o rok později odehrála v rámci evropského turné i 14 koncertů pro více než 300 tisíc lidí v Olympickém stadiónu v Moskvě. Roku 1990 Status Quo koncertovali na festivalu Knebworth Music Therapy společně s Paulem McCartneym, Eltonem Johnem, Pink Floyd, Ericem Claptonem, Dire Straits a Genesis. Všichni dohromady vydělali 6 miliónů liber na dobročinné účely. Téhož roku vydaného výběrového alba "Rockin' All Over the Year" se jen v Británii prodalo více než jeden milión výlisků. V roce 1993 Rossi a Parfitt vydali autobiografii "Just for the Record" a následující rok vyšla po nezvykle dlouhých třech letech další studiová deska "Thirsty Work". V roce 1995 se skupina představila během série letních evropských a skandinávských festivalů více než jednomu a čtvrt miliónů návštěvníků; v rámci této šňůry se "Quo" v srpnu poprvé představili i u nás a to na brněnském velodromu. O téměř dva roky později kapela Status Quo zabrousila do Japonska, Austrálie, USA, a na střední východ. V dubnu 1997 byl Rick Parfitt hospitalizován kvůli srdečnímu záchvatu. Roku 1998 Status Quo koncertovali po Evropě a Austrálii. 16. listopadu 1998 Status Quo dělali předskokany slavnějším Deep Purple v pražské Sportovní hale. V dubnu 2000 kapelu opustil věčným koncertováním unavený bubeník Jeff Rich na jehož místo byl přijat Brit Matt Letley se kterým Status Quo poprvé koncertovali 19. května 2000 v Německu. 23. září 2002 skupina Status Quo vydala CD "Heavy Traffic", které již od 5. srpna ohlašoval singl "Jam Side Down". Rok nato vyšla deska předělávek "Riffs".
Status Quo vydali 19. září 2005 studiové album "Party Ain't Over Yet", které odstartovalo oslavy čtyřicátého výročí kapely. Den poté, 20. září vyjeli zkušení harcovníci na velké jubilejní turné, jež započalo v Německu. Koncem roku 2005 však musela kapela Status Quo zrušit devět vyprodaných koncertů nedokončeného britského turné. U kytaristy Ricka Parfitta bylo totiž podezření na rakovinotvorný nádor v hrtanu. Naštěstí se tato předběžná diagnóza nepotvrdila.

Záznam více než dvouhodinového vyprodaného koncertu kapely Status Quo v Birminghamu z 21. května 2006 vyšel 6. listopadu téhož roku na DVD "Just Doin' It! - Live". Koncert navštívilo 12 tisíc fanoušků.
Téměř po celou dobu své existence Status Quo trpěli opovržením kritiky nad jejich čtyřakordovým výkonem. Řinčivé, neustále recyklované boogie si přesto našlo zástupy britských fanoušků, které Status Quo pravidelně rozkolébávali na svých nesčetných štacích. V britské hitparádě Top 20 se pravidelně objevovaly nové variace zemitého boogie, v Americe se však chytl jen první psychedelicky laděný snímek. Status Quo jsou pohodáři bez zásadních hudebních ambicí, skládají stále ve stejném duchu a rozdávají radost i energii rockově orientovaným fanouškům na celém světě.

Status Quo vydali 10. září 2007 svou 33. studiovku "In Search of the Fourth Chord", kterou produkoval Pip Williams, jenž je podepsán pod hity jako "Rockin' All over the World", "Whatever You Want" nebo "In the Army Now".
DISKOGRAFIE:
1968Picturesque Matchstickable Messages from the Status Quo
1969Spare Parts
1970Ma Kelly's Greasy Spoon
1971Dog of Two Head
1972Piledriver
1973Hello!
1974Quo
1975On the Level
1976Blue for You
1977Live! (živě)
1977Rockin' All Over the World
1978If You Can't Stand the Heat
1979Whatever You Want
198012 Gold Bars (kompilace)
1980Just Supposin
1981Never Too Late
19821+9+8+2
1982Live at the N.E.C. (živě)
1983Back to Back
1984Twelve Gold Bars Volume Two (kompilace)
1986In the Army Now
1988Ain't Complaining
1989Perfect Remedy
1991Rocking All Over the Years (kompilace)
1991Rock 'Till You Drop
1993Live Alive Quo (živě)
1994Thristy Work
1996Don't Stop
1997Whatever You Want - the Very Best of Status Quo (kompilace; 2LP)
1999Under the Influence
2000Famous in the Last Century
2002Heavy Traffic
2003Riffs (coververze)
2005Party Ain't Over Yet
2007In Search of the Fourth Chord

Paul McCartney opět nahrává

28. února 2008 v 16:49 | Harrisonka |  The Beatles
Paul po problémech související s rozvodem opět usedl do nahrávacího studia. Ve svém vlastním studiu ve městě Icklesham připravuje nové album. Pomáhá mu s ním producentsky majitel vydavatelství Butterfly Records Martin Glove, který ovšem s Paulem nespolupracuje poprvé. Paul také chystá v létě britské turné, které by mělo odstartovat na slavném liverpoolském stadionu Anfield Road.
Paul se do důchodu ještě rozhodně nechystá. V 65. letech připravuje nové album.

Nové album Nazareth

27. února 2008 v 14:49 | Harrisonka |  Novinky
Legendární skotská kapela Nazareth vydává po dlouhých deseti letech nové studiové album. To by mělo spatřit světlo světa 3. března 2008. Album ponese název "The Newz". Producentem nové desky je 27letý talentovaný Yann Rouiller.
STOPY:
 1. Goin' Loco
 2. Day At the Beach
 3. Liar
 4. See Me
 5. Enough Love
 6. Warning
 7. Mean Streets
 8. Road Trip
 9. Gloria
 10. Keep On Travellin'
 11. Loggin' On
 12. The Gathering
 13. Dying Breed

Nick Mason

26. února 2008 v 8:43 | Harrisonka |  Rozhovory
Tak se mi aspoň podařilo sehnat krátký záznam z internetového rozhovoru z 3. září, kde Nick odpovídal na dotazy fanoušků. Je to výběr těch nejzajímavějších dotazů pro bývalého bubeníka Pink Floyd.
Povídá se, že pan Waters by se mohl vrátit. Je na tom něco pravdy?
Pan Waters se mi zatím neozval.
Zajímá se Roger o auta nebo jen o televizi?
Myslím, že Roger se nijak zvlášť o auta nezajímá.
Někdo si myslí, že jste si dali jméno Pink Floyd, protože jste všichni byli gayové.
Myslím, že PF nemají s gayi nic společného. Pokud bychom měli, rozhodně bychom si to nechali pro sebe.
Nicku, co si myslíš o bootlezích (neoficiálních nahrávkách - pozn. překl.)?
Nesnáším bootlegy. Nechte prosím dělat nahrávky nás.
A co nahrávky pro BBC?
Ty byly určené pro jednorázové vysílání, ne pro příští generace.
Někteří z nás mají rádi živé nahrávky bez dodatečného předabování.
Naše poslední živá alba nejsou předabována.
Takže ty žádné bootlegy nevlastníš, Nicku?
Ano, mám nějaké, aby mi připomínaly, jak strašně je nesnáším. Od jiných hudebníků nemám. ... Jsem si jist, že v budoucnu se najdou nějaké způsoby, jak zpřístupnit živé záznamy.
Bude nějaké nové album Floydů, nebo jste odešli do důchodu?
Žádné plány na nové PF album, ale doufám, že na důchod jsme ještě mladí.

Rick Wright

25. února 2008 v 14:28 | Harrisonka |  Rockové Legendy
Klávesista a také zpěvák skupiny Pink Floyd se narodil 28. července 1945. Jeho celé jméno zní Richard William Wright. Jeho rodiče se jmenovali Bridie a Cedric Wrightovi a byla to velmi zámožná rodina. Rick má také dvě sestry - Selinu a Guinivere. To že Rick vyrůstal ve velmi dobrých poměrech, dokazuje i to, že navštěvoval exkluzivní Haberdasher´s school. Právě zde se také začal poprvé zajímat o hudbu.
V 17. letech se zapsal na Regent Street School of Architecture, kde se seznámil s Rogerem Watersem a Nickem a Masonem. Společně založili skupiny Sigma 6, kam přibrali i Syda Barretta a Boba Kloseho. Později se přejmenovali na Pink Floyd Sound a krátce na to opustil tuto kapelu Bob Klose.
Rick má určité hudební vzdělání. Navštěvoval totiž dvoutýdenní intenzivní kurz hraní na piano, avšak zanedlouho sám odešel a učil se na klávesové nástoje hrát sám. Naučil se velmi dobře a proslavil se ve skupině Pink Floyd.
SÓLOVÁ DISKOGRAFIE:
1996 Broken China
1978 Wet Dream

George Harrison

25. února 2008 v 9:59 | Harrisonka |  Vzpomínáme
Dnes by bývalý Beatle George Harrison oslavil narozeniny. George se narodil 25. února 1943 v Liverpoolu. Bohužel 29. listopadu 2001 v Los Angeles zemřel. Dnes by mu bylo 65 let.
Díky za skvělou hudbu Georgi, nezapomeneme.

Steve Priest

23. února 2008 v 20:20 | Harrisonka
Dnes 23. února slaví své kulaté šedesáté narozeniny bývalý baskytarista legendární glam-rockové skupiny The Sweet. Steve se narodil v roce 1948.
Všechno nejlepší Steve, hlavně hodně zdraví.

KISS vystoupí i v Praze

23. února 2008 v 20:11 | Harrisonka |  Novinky
Legendární rocková kapela KISS vyráží na další turné s názvem Kiss Alive / 35 Tour 2008. V rámci tohoto turné oslaví kapela i 35 let své existence. Kapela vyjede na turné v čele se zpěvákem Paulem Stanleym, s basákem Genem Simmonsem, dále pak za bicí usedne Eric Singer a jako kytarista se představí Tommy Thayer. Kapela v rámci svého turné projede spoustu měst a zastaví se také v Praze a to už počtvrté.
Čestí fanoušci budou moci kapelu vidět 6. června 2008 v O2 Areně (nyní ještě Sazka Arena). Cena vstupenek se pohybuje od 990 Kč do 1690 Kč. Lístky lze zakoupit na všech prodejních místech Sazky nebo na stránkách www.sazkaticket.cz .
Gene Simmons vyplázne svůj dlouhý jazyk i v Praze, fanoušci se mají na co těšit.

Queen - Keep Yourself Alive

6. února 2008 v 17:30 | Harrisonka |  Texty a Překlady
TEXT A HUDBA: Brian May
KEEP YOURSELF ALIVE
I was told a million times
Of all the troubles in my way
Tried to grow a little wiser
Little better ev'ry day
But if I crossed a million rivers
And I rode a million miles
Then I'd still be where I started
Bread and butter for a smile
Well I sold a million mirrors
In a shop in Alley Way
But I never saw my face
In any window any day
Well they say your folks are telling you
To be a superstar
But I tell you just be satisfied
To stay right where you are

Keep yourself alive keep yourself alive
It'll take you all your time and a money
Honey you'll survive

Well I've loved a million women
In a belladonic haze
And I ate a million dinners
Brought to me on silver trays
Give me ev'rything I need
To feed my body and my soul
And I'll grow a little bigger
Maybe that can be my goal
I was told a million times
Of all the people in my way
How I had to keep on trying
And get better ev'ry day
But if I crossed a million rivers
And I rode a million miles
Then I'd still be where I started
Same as when I started

Keep yourself alive keep yourself alive
It'll take you all your time and a money
Honey you'll survive

Keep yourself alive
Keep yourself alive
It'll take you all your time and a money
To keep me satisfied
Do you think you're better ev'ry day?
No I think I'm two steps nearer to my grave
Keep yourself alive
Keep yourself alive mm
You take your time and take more money
Keep yourself alive
Keep yourself alive
Keep yourself alive
All you people keep yourself alive
Keep yourself alive
Keep yourself alive
It'll take you all your time and money
To keep me satisfied
Keep yourself alive
Keep yourself alive
All you people keep yourself alive
Take you all your time and money
Honey you'll survive

Keep you satisfied
Keep you satisfied
UDRŽUJ SE NA ŽIVU
Vyprávěl jsem milionkrát
O všech potížích na své cestě
Snažil jsem se stát trochu moudřejším,
Trochu lepším každý den.
Ale když jsem překročil milion řek
A ujel milion mil
A byl jsem stále tam, kde jsem začal
"Chléb a máslo za úsměv"
Prodal jsem miliony zrcadel
v aleji s obchody
Ale nikdy jsem nespatřil svou tvář
V některé výloze, některý den
Teď tví lidé ti říkají:
Buď superstar
Ale já ti říkám prostě buď spokojen
A zůstaň tam, kde jsi.

Udržuj se naživu, udržuj se naživu
Vem si všechen svůj čas a peníze,
zlato, ty přežiješ.

Ano, miloval jsem miliony žen
v rulíkové mlze
A jedl jsem miliony obědů, co mi nosili
Na stříbrných podnosech.
Dej mi vše, co potřebuju,
Abych nakrmil své tělo a svou duši.
Ok, tak trochu víc povyrostu,
Snad to může být můj cíl.
Vyprávěl jsem milionkrát
Ovšech lidech na své cestě,
Jak jsem se neustále snažil
a byl lepší každý den.
Ale i když jsem překročil milion řek,
Ujel milion mil,
Tak jsem stejně zůstal tam, kde jsem začal,
Stejně jako když jsem začínal.

Udržuj se naživu, udržuj se naživu
Vem si všechen svůj čas a peníze,
Zlato, ty přežiješ.
Udržuj se naživu,
udržuj se naživu.


Ty si myslíš že jsi lepší každým dnem?
Ne, jen si myslím, že jsem o dva kroky blíž mému hrobu!
Udržuj se naživu
Udržuj se na živu mm
Vezmi si svůj čas a vezmi si mé peníze
Udržuj se naživu
Udržuj se naživu
Udržuj se naživu
Vy všichni lidé se udržujte naživu.
Udržuj se naživu
Udržuj se naživu
Vem si všechen svůj čas a peníze,
A udržuj se na živu.
Udržuj se naživu
Udržuj se naživu
Vy všichni lidé se udržujte naživu.


Udržuj se na živu
Udržuj se naživu

KISS bez masky

3. února 2008 v 15:05 | Harrisonka |  Rocková Literatura
Autoři: David Leaf a Ken Sharp
Cena: 347,- Kč
Počet stran: 478
Oficiální autorizovaná biografie
Nejpodrobnější a nejdokonalejší "příručka" pro všechny milovníky této fenomenální americké rockové formace. Na čtyřech stech stranách najdou fanoušci KISS vše, co o své oblíbené skupině dosud nevěděli - nepublikovaná fakta, skandální historky, neznámé fotografie a názory důležitých lidí kolem KISS. V neposlední řadě se se čtenáři podělí o svůj pohled na KISS všichni, kdo touto skupinou za tři desítky let její existence prošli, především však její zakládající členové: Paul Stanley, Gene Simmons, Ace Frehley a Peter Criss.
Můj názor: Velmi pěkně zpracovaná kniha, se spoustou informací a s velkým počtem kvalitních jak barevných tak černobílých fotek. Tuto knihu jsem přečetla snad jedním dechem, určitě doporučuji každému fandovi KISS.

Ian Gillan

2. února 2008 v 18:43 | Harrisonka |  Rockové Legendy
Ian Gillan se narodil 19. srpna 1945 v Chiswick Maternity Hospital v Londýně. Jeho rodina byla skotského původu. Ian se proslavil jako zpěvák legendární kapely Deep Purple, ale jeden rok také působil v neméně slavné skupině Black Sabbath. Členem Deep Purple byl Ian v letech 1969 - 1973. Jeho hlas můžeme slyšet na slavných albech jako Fireball nebo Machine Head. V této době také ztvárnil Ian roli Ježíše Krista v původní verzi Webberovy opery "Jesus Christ Superstar".
Gillan se po odchodu z Deep Purple stáhl z hudební scény a vrhl se do obchodování, avšak nedopadl vůbec úspěšně. V roce 1975 se rozhodl vrátit k hudbě a založil Ian Gillan Band. Kapela nejprve tíhla k jazz-rocku, ale to nebylo zrovna příliš úspěšné a tak kapela začala hrát hard rock. Zkrátila také název na Gillan a změnila sestavu. Ian vydal album Mr. Universe a následně natočil spoustu hitů a dalších úspěšných alb, například Glory Road, Future Shock, Double Trouble a nakonec Magic.
V dubnu 2006 vydal Ian Gillan CD a DVD Gillan´s Ian dokumentující jeho kariéru. Album obsahuje vybrané a znovunahrané skladby od Deep Purple, Black Sabbath a některé sólové skladby. Gillan dále oznámil, že jeho sólová alby vyjdou znovu u Denon record company.
SÓLOVÁ DISKOGRAFIE:

live

singly a EP


Syn George - Dhani Harrison

1. února 2008 v 16:56 | Harrisonka |  The Beatles
Syn George a jeho druhé manželky Olivie Harrisonové (předtím Trinidadové) se narodil 1. srpna 1978. A samozřejmě zdědil lásku k hudbě po otci. Jeho hudební debut se uskutečnil v podobě dodělávky alba zesnulého George. V roce 2006 založil kapelu thenewno2.
Tady je jeho pár foteček a podívejte, že Dhani vypadá úplně jako jeho otec George, jako by mu z oka vypadl.
Je stejně krásný jako jeho otec.
Dhani s Ringem.
S matkou Olivií
HIT NA TENTO TÝDEN: THE WHO - MY GENERATION