Ritchie Blackmore

4. ledna 2008 v 21:22 | Harrisonka |  Rockové Legendy
Ritchie Blackmore se narodil 14. dubna 1945 ve Weston-Super-Mare. Později se přestěhoval do Hestonupoblíž londýnského letiště Heathrow. Ve třinácti letech si koupil za devět liber první kytaru a chodil na hodiny k "Big" Jimovi Sullivanovi. Postupně hrál ve skupinách Savages, Jaywalkers, Outlaws, Wild Boys, Three Musketeers či Crusaders.
V roce 1967 ho Chris Curtis a Tony Edwards získali do skupiny, z níž se na jaře 1968 vytvořili Deep Purple. Ve skupině se Blackmore stal okamžitě vůdčí osobností, hlavním skladatelem a tahounem. V období 1969-70 si velice dobře rozumněl s nově příchozím zpěvákem Ianem Gillanem, bohužel tento vztah se brzy zhoršil a přerostl v nesnášenlivost. Blackmore působil v deep Purple do jara 1975, pak ohlásil odchod a jeho místo zaujal Tommy Bolin.
V mezidobí Ritchie působil ve své kapele Rainbow, v níž se v roce 1978 znovu setkal s Rogerem Gloverem. Ti dva pak v roce 1984 nemohli chybět u znovuobnovení Deep Purple v sestavě Mark II. Ritchie zůstal v Deep Purple až do listopadu 1993, kdy - zejména kvůli špatnému vztahu s Gillanem - odešel.
V roce 1995 nahrál Ritchie album STRANGER IN US ALL opět se skupinou Rainbow, která existovala do roku 1997. Poté se věnuje už výhradně jen hudebně renesančnímu projektu Blackmore´s Night. O tom, že by se někdy vrátil k Deep Purple - byť jen epizodně - už asi vůbec neuvažuje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
HIT NA TENTO TÝDEN: THE WHO - MY GENERATION