Ozzy Osbourne

27. ledna 2008 v 11:12 | Harrisonka |  Rockové Legendy
John Michael Osbourne se narodil 3. prosince 1948 v Birminghamu. Proslavil se jako zpěvák slavné kapely Black Sabbath, ze které byl však roku 1979 vyhozen. Ozzyho sužovali problémy hlavně s alkoholem, ale i drogami. V roce 1997 se však Osbourne znovu k Sabbathům vrátil a skupiny tak hrála v původní sestavě. V období kdy se neúčastnil práce s kapelou, po svém vyhození, se vydal na sólovou kariéru. V roce 1981 spatřilo světlo světa jeho první album s názvem Blizzard Of Ozz a mohlo se pyšnit obrovským úspěchem. Deska se stala čtyřikrát platinová.
V roce 1985 se Ozzy zúčastnil megaakce Live Aid a v roce 1989 vystoupil na Moskevském mírovém festivalu. Jednalo se tak o první rockový koncert slavné osobnosti na území SSSR. V roce 2002 se Ozzy dočkal své hvězdy na chodníku slávy. Se svojí manželkou Sharon pořádá Osbourne každoročně metalový festival Ozzfest, kde vystupují Heavy Metalové, Hard rockové, Death metalové, Hardcorové a Nu metalové kapely. Ozzy a jeho rodina se též účastnili reality show televize MTV s názvem The Osbournes.
Kromě zpěvu hraje také Ozzy na harmoniku a je zběhlý v práci se syntetizátory. Pravidelně vydával u společností Epic, CBS a Jet. Ozzy bezesporu patří k nejkontroverznějším rockovým zpěvákům a je to nezapomenutelná legenda. Je podruhé ženatý. Má pět dětí - Jessica, Louis, Aimee, Kelly a Jack. Jeho zatím posledním albem je Black Rain. Ozzy se nedávno představil českým fanouškům na koncertě v Praze.
Sólová diskografie

live

S kapelou Black Sabbath
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
HIT NA TENTO TÝDEN: THE WHO - MY GENERATION