Led Zeppelin se vrátili ve velkém stylu

14. prosince 2007 v 19:06 | Harrisonka |  Novinky
Na koncert Led Zeppelin se již netrpělivě čekalo a také doprovázel tuto akci nebývalý zájem. Vystoupení bylo jednou přesunuto, ale nakonec se přeci uskutečnilo. Miliony fanoušků po celém světě chtělo tuto show vidět....
V pondělí 10. prosince 2008 proběhl v londýnské O2 Aréně vytoužený koncertní reunion legendárních Led Zeppelin. Pořadatelé při vpouštění lidí do O2 Arény prováděli velmi přísnou kontrolu každého návštěvníka koncertu aby zabránili překupníkům čachrovat s lístky na koncert, který vyvolal doslova hysterii. O možnost koupit si dva lístky na tento legendární koncert museli fanoušci losovat. Šťastní vlastníci lupenů si pak před koncertem vyzvedli v O2 Aréně speciální náramky. Všichni návštěvníci byli podrobeni identifikaci, což je pro Brity sice těžce myslitelné, nicméně stále častěji uváděné do praxe. Návštěvníci se museli prokázat fotkou a také kreditní kartou, kterou použili na objednání lístků. Hlavním hvězdám večera předskakovali Paolo Nutini, Paul Rodgers, zpěvák Foreigner Mick Jones a bývalý člen The Rolling Stones Bill Wyman se svojí skupinou The Rhythm Kings.
Podle promotéra Harveyho Goldsmitha, který má za sebou monstrózní akce jako Live Aid a Live 8, vyvolal koncertní návrat Led Zeppelin daleko větší zájem, než jakákoliv show, kterou dosud organizoval. Některé skladby byly pro účel samotné show částečně pozměněny a opatřeny novými aranžemi. Legendární pecky byly upraveny tak, aby Robert Plant mohl bez obav zvládnout i úseky, ve kterých v minulosti jeho hlas dosahoval značného rozsahu.
Frontman Robert Plant, kytarista Jimmy Page, basista John Paul Jones a bicák Jason Bonham, syn zesnulého Johna Bonhama odehráli bouřlivý koncert, první poctivě odehraný set - včetně vystoupení na Live Aid v roce 1985 - od jejich koncertu na festivalu v Knebworthu v roce 1979. V sále vládla masová hysterie a v publiku mimo jiné nechyběli Paul McCartney, Noel a Liam Gallagher z Oasis, David Gilmour, Lulu, Arctic Monkeys, Kate Moss či Dave Grohl z Foo Fighters.
Kapela celkem odehrála šestnáct klasických skladeb. Vše začalo úderem 9 hodiny večer skladbou "Good Times Bad Times". K překvapením večera patřilo zařazení dvou skladeb, disco-funková "Trampled Under Foot" z alba "Physical Graffiti" z roku 1975 a píseň "For Your Life" z alba "Presence" z roku 1976, kterou Led Zeppelin zahráli živě poprvé za svoji celou existenci.
Robert Plant přiliž během koncertu nemluvil, ale když něco řekl mělo to svoji váhu a většinou se to vztahovalo k zakladateli labelu Atlantic Records, kterým byl Ahmet Ertegun. Tento muž se v počátcích kariéry Led Zeppelin plně postavil za vše co vytvořili a dopomohl jim k nebývalému úspěchu. Plant po klasice "Stairway To Heaven" vykřikl: "Ahmet, we did it!" (Ahmete, my jsme to dokázali!) a po prvním přídavku "Whole Lotta Love" poznamenal: "Ran the best label in the world" (věnováno nejlepšímu labelu na světě).
Setlist:
Good Times Bad Times
Ramble On
Black Dog
In My Time of Dying
For Your Life
Trampled Under Foot
Nobody's Fault But Mine
No Quarter
Since I've Been Loving You
Dazed and Confused
Stairway To Heaven
The Song Remains the Same
Misty Mountain Hop
Kashmir
Whole Lotta Love
Rock And Roll
Robert Plant se opět vrátil na pódium a vrátil staré časy, kdy ROCK v čele s Led Zeppelin kraloval hudbě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
HIT NA TENTO TÝDEN: THE WHO - MY GENERATION