Brian May

11. listopadu 2007 v 19:01 | Harrisonka |  Rockové Legendy
Jeden z nejlepších světových kytaristů, člen kapely Queen se narodil 19. července 1947 v Hamptonu Middlesex, jeho celé jméno zní Brian Harold May.
Brian už od mala miloval hudbu a rád zpíval a proto ho rodiče nechali zapsat do hodin klavíru, ale malý Brian je doslova nenáviděl. Vadilo mu především, že musí cvičit i v sobotu a on by raději místo toho pobíhal venku. Byl vždy vášnivým sběratelem. Sbíral comicsy, obaly a další věci. V šesti letech se začal učit hrát na ukulele, brzy začal dělat pokroky a jeho přáním se stala kytara. Dočkal se. K narozeninám dostal španělku, ale byla na něho příliš velká a tak si ji Brian začal sám upravovat - upravil si krk, vyrobil si improvizovanou přenosku a měl akustickou kytaru.
Zajímal se také o astronomii a fotografování. Svůj volný čas vyplňoval posloucháním desek a přitom hrál na kytaru. Hru na kytaru zkoumal do nejmenších detailů. Udělal zkoušky z teorie i praxe hry na klavír, ale dále již nestudoval. Začal psát melodie a hrál na rodinných akcích.
V duchu rodinné tradice směřovaly jeho další kroky na gymnázium v Hamptonu. Postupně začal Brian zjišťovat, že akustická kytara mu nestačí na jeho styl hudby, co se mu líbí, ale na novou elektrickou kytaru nebylo peněz. Brianův otec se rozhodl, že se svým synem vyrobí kytaru přesně podle vlastních představ. Brianův "Rudý speciál" stál 18 měsíců dřiny a přibližně 18 liber. May byl na tuto kytaru náležitě pyšný a odrážel nabídky k odkoupení od svých spolužáků. Experimentoval s trsátky a nemohl nalézt ten nejlepší zvuk. Nakonec usoudil, že nejlépe tóny zní s obyčejnou šestipencí.
V 17. letech zkoušel různá zaměstnání a založil také se svým spolužákem Davem Dillowaynem kapelu, ve které se stal vokalistou. Nazvali ji 1984 (podle sci-fi knihy). Brian se stal i členem amatérského divadelního kroužku a pěveckého školního sboru.
Po škole se přihlásil Brian na studium astronomie na Imperial College v Londýně. Dále působil v kapela 1984. 13.5. 1967 uskutečnili památné vystoupení, kdy kapela doprovázela pozdější legendu JIMIHO HENDRIXE. Ale Brian měl málo času na studium a nadšení kapely postupně ochladlo, tak si řekli členové kapely, že končí. Avšak po čase začalo Brianovi hraní chybět, a tak spolu s Timem Staffelem vyvěsili inzerát, že hledají bubeníka. Přihlásil se student medicíny Roger Meddowes Taylor. A zde již začínají počátky legendy jménem QUEEN...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lucy lucy | 31. ledna 2008 v 22:50 | Reagovat

Brian taky ujde

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
HIT NA TENTO TÝDEN: THE WHO - MY GENERATION